Tóth
Ildikó

ÉLETRAJZ
1966. augusztus 29.
  • 1986-1990. Színház- és Filmművészeti Főiskola
  • 1990-1994 Radnóti Miklós Színház
  • 1994-1998 Új Színház
  • 1998-2008 szabadúszó
  • 2008-2009 szombathelyi Weöres Sándor Színház
  • 2009-2015 szabadúszó
  • 2015-2023 székesfehérvári Vörösmarty Színház
  • 2023- Radnóti Színház 
Előadásai
Székely Csaba: 10 X.
Tena Štivičić: 3tél Maša Kos, Alisa és Lucija anyja
August Strindberg: A pelikán ELISE, az anya
Wajdi Mouawad: Futótűz Zsihake | Idegenvezető
SZÍNHÁZ:
  • August Strindberg: A pelikán – Elise, az Anya
  • Tena Štivičić: 3tél – Maša Kos, Alisa és Lucija anyja
  • Wajdi Mouawad: Futótűz – Zsihake / Idegenvezető (szerepátvétel) 
  • Friedrich Dürrrenmatt: Az öreg hölgy látogatása – Claire Zahanassian, született Klára Wascher multimillimos (Vörösmarty Színház)
  • Karol Wojtyla: Az aranyműves boltja – Teréz (Eiffel Műhelyház-Vörösmarty Színház)
  • Murakami Haruki: Kafka a tengerparton – Szaeki (Vörösmarty Színház)
  • Tennessee Williams: A Vágy nevű villamos – Ilona (Vörösmarty Színház)
  • Friedrich Dürrrenmatt: Az öreg hölgy látogatása – Claire Zahanassian, született Klára Wascher multimillimos (Vörösmarty Színház)
  • William Shakespeare: Romeo és Júlia – Dajka (Vörösmarty Színház)
  • Madách Imre: Az ember tragédiéja – A Föld szellemének szava (Vörösmarty Színház)
  • Székely Csaba: 10 – X.
  • Tasnádi István: Kartonpapa – Éva (Vörösmarty Színház)
  • Line Knutzon: Közeleg az idő – Rebekka (Vörösmarty Színház)
  • Turgenyev: Apák és fiúk – Anna Szergejevna Ogyincova, özvegy földbirtokos (Vörösmarty Színház)
  • Szép Ernő: Vőlegény – szereplő (Orlai Produkciós Iroda)
  • Ivan Viripajev: Illuziók – szereplő (Rózsavölgyi Szalon)
  • Bertolt Brecht: Jóembert keresünk – I. Isten (Vörösmarty Színház)
  • Csehov: Három nővér – Mása (Vörösmarty Színház)
  • Elmúlik… – közreműködő (Müpa)
  • Lucy Prebbla: Mellékhatás – Dr. James (Rózsavölgyi Szalon)
  • Friedrich Dürrenmatt: Play Strindberg! – szereplő (Vörösmarty Színház)
  • Francis Veber: Balfácánt vacsorára – Christine (Vörösmarty Színház)
  • John Cariani: Isten háta mögött – szereplők (Rózsavölgyi Szalon)
  • Csehov: Sirály, avagy 80 kiló szerelem – Arkagyina, Irina Nyikolajevna (tatabányai Jászai Mari Színház)
  • Arisztophanész: Lüzisztraté – szereplők
  • Spiró György: Helló, dr. Mengele! – szereplő (felolvasószínház)
  • Kárpáit Péter: A negyedik kapu – szereplő (FÜGE Produkció)
  • Bulgakov: Őfelsége komédia – Madeleine Moliere (Vörösmarty Színház)
  • Moliere: Képzelt beteg – Toinette (Budaörsi Latinovits Színház)
  • Kárpáti Péter: Az álom féltestvére – szereplő (FÜGE Produkció)
  • Tom Kempinski: Távolsági szerelem – Sarah (Rózsavölgyi Szalon)
  • Carlo Goldoni: Mirandolina – Mirandolina (Vörösmarty Színház)
  • Egy régi kertben – közreműködő (Nemzeti Táncszínház)
  • A titok arat – Ady-est 3. – szereplő (Medve Színház)
  • Jez Butterworth: Az ígéret földje – szereplő (Centrál Színház)
  • Carlo Goldoni: Chioggiai csetepaté – Pasqua asszony, Toni felesége (Kecskeméti Katona József Színház)
  • Egy élet e tánc… – közreműködő (Vígszínház)
  • Federico García Lorca: Yerma – Pogány asszony
  • Alexandre Dumas: Kaméliás – Marguerite Gautier (Thália Színház)
  • Vándoristenek – szereplő (Fogasház)
  • Ezekben az időtlen órákban – szereplő (Thália Színház)
  • Bernard Slade: Romantikus komédia – April (Thália Színház)
  • Csehov: Cseresznyéskert – szereplő (szombathelyi Weöres Sándor Színház)
  • Bertolt Brecht: Kaukázusi krétakör – szereplő (tatabányai Jászai Mari Színház)
  • Füst Milán rejtélyes múzsája – szereplő
  • Federico García Lorca: Vérnász – Anya (Honvéd Együttes)
  • Moliere: Mizantróp – Az új embergyűlölő – Céliméne (Kecskeméti Katona József Színház)
  • Carlo Goldoni: A fogadósnő – Mirandolina (Centrál Színház)
  • Georges Feydeau: A hülyéje – Pinchard-né (kaposvári Csiky Gergely Színház)
  • Rejtő Jenő – Kárpáti Péter: Az öldöklő tejcsarnok (avagy Piszkos Fred nem lép közbe sajnos) – Nany (Maud, Pepita Ofélia) (tatabányai Jászai Mari Színház)
  • Bertolt Brecht: A szecsuáni jólélek – Sen Te/Sui Ta (tatabányai Jászai Mari Színház)
  • Barta Lajos: Szerelem – Nelli (tatabányai Jászai Mari Színház)
  • Kiss Csaba: Tahiti – Feleség (Merlin Színház)
  • Grimm-Baráthy György: Hófehérke – Tündér (kaposvári Csiky Gergely Színház)
  • Janusz Glowacki: Negyedik nővér – Vera (Radnóti Színház)
  • Csehov: Ivanov – Anna Petrovna (Katona József Színház)
  • Kárpáit Péter: A negyedik kapu – szereplő (tatabányai Jászai Mari Színház)
  • Csehov: Ványa bácsi – Cseléd (kaposvári Csiky Gergely Színház)
  • Mohácsi János – Mohácsi István – Kovács Márton: Csak egy szög – szereplő (kaposvári Csiky Gergely Színház)
  • Ödön von Horváth: Kasimir és Karoline – Karoline (kaposvári Csiky Gergely Színház)
  • Urs Widmer: Top Dogs – Anna (Katona József Színház – Kamra)
  • Neil LaBute: Szentek fecsegése – szereplő (Thália Színház)
  • Lázár Ervin: A négyszögletű kerek erdő – szereplő (kaposvári Csiky Gergely Színház)
  • Fráter Zoltán: Szindbád kertje – szereplő (Óbudai Társaskör)
  • Jeles András: Szenvedéstörténet – Rosner (kaposvári Csiky Gergely Színház)
  • Moliere: Don Juan  – Viola, don Juan cselédlány (kaposvári Csiky Gergely Színház)
  • Weöres Sándor: Szent György és a Sárkány – Nella (Katona József Színház)
  • Kárpáti Péter: Nick Carter – avagy végső leszámolás Dr. Quartzcal – szereplő (tatabányai Jászai Mari Színház)
  • Füst Milán: Feleségem története – Lizzy (tatabányai Jászai Mari Színház)
  • Fazekas Mihály: Lúdas Matyi – szereplő (kaposvári Csiky Gergely Színház)
  • Gyurkovics Tibor: Kreutzer szonáta – szereplő (Budapesti Kamaraszínház)
  • Világvevő – szereplő (Bárka Színház)
  • Kárpáti Péter: Tótferi – Julika (Bárka Színház)
  • Friedrich Schiller: Haramiák – Amália (tatabányai Jászai Mari Színház)
  • Németh Ákos: Anita, avagy a szenvedély – Fruzsina
  • Szép Ernő: Vőlegény – Kornél
  • Botho Strauss: Az idő és a szoba – Alvónő
  • Carl Sternheim: A bugyogó – Luise Maske
  • August Strindberg: Berta és Axel – Bertha
  • Füst Milán: Az árvák – Mária
  • Moliére: A képzelt beteg – Angelika
  • Bíró Lajos: Hotel Imperial – Zinocska
  • Nagy András: Anna Karenina pályaudvar – Dunya
  • Ibsen: Nóra – Szobalány

FILM:
  • Magasságok és mélységek | Rendező: Csoma Sándor (2022)
  • Blokád | Rendező: Tősér Ádám (2022)
  • Az énekesnő | Rendező: Vitézy László (2022)
  • Sose lesz vége | Rendező: Somossy Barbara (rövidfilm, 2022)
  • Post Mortem | Rendező: Bergendy Péter (2021)
  • Don Juan kopaszodik | Rendező: Dombrovszky Linda (2019)
  • Házasságtörés | Rendező: Vitézy László (2019)
  • A színésznő | Rendező: Vitézy László (2018)
  • Ahogy eddig | Rendező: Moldvai Katalin (rövidfilm, 2018)
  • Aurora Borealis – Északi fény | Rendező: Mészáros Márta (2017)
  • A Viszkis | Rendező: Antal Nimród (2017)
  • A tökéletes gyilkos | Rendező: Pacskovszky József (2017)
  • Záridő | Rendező: Reich Dániel (rövidfilm, 2016)
  • A fekete bojtár| Rendező: Vitézy László (2015)
  • Zavarok | Rendező: Nagy Anikó Mária (rövidfilm, 2014)
  • A galamb papné | Rendező: Vitézy László (2013)
  • Pillangó | Rendező: Vitézy László (2012)
  • Az ajtó | Rendező: Szabó István (2012)
  • Csomagtartó | Rendező: Baranyi Benő (rövidfilm, 2011)
  • A nyomozó | Rendező: Gigor Attila (2008)

 

  • Sztornó | Rendező: Pálos György (2006)
  • Rokonok | Rendező: Szabó István (2006)
  • Sorstalanság | Rendező: Koltai Lajos (2005)
  • Ég veled! | Rendező: Pacskovszky József (2005)
  • Kelj fel, komám, ne aludjál! | Rendező: Jancsó Miklós (2002)
  • Felhő a Gangesz felett | Rendező: Dettre Gábor (2002)
  • Csocsó, avagy éljen május elseje! | Rendező: Koltai Róbert (2001)
  • Citromfej | Rendező: Bodó Viktor (2001)
  • Jadviga párnája | Rendező: Deák Krisztina (2000)
  • El Nino – A kisded | Rendező: Klöpfler Tibor (2000)
  • Csinibaba | Rendező: ímár Péter (1997)
  • Törvénytelen | Rendező: András Ferenc (1996)
  • Mohács | Rendező: Mihályfi Imre (1996)
  • A körtvélyesi csíny | Rendező: Félix Lajos (1995)
  • A három nővér | Rendező: Lukáts Andor  (1991)
  • Egy kicsit én, egy kicsit te | Rendező: Gyarmathy Lívia (1985)

SOROZAT:
  • Segítség! Itthon vagyok! (2022)
  • Bátrak földje (2020)
  • Oltári csajok (2017-18)
  • Aranyélet (2015-18)
  • Csalfa karma (2011)
  • Mátyás, a sosemvolt királyfi (2006)
  • Na végre, itt a nyár! (2002)
  • Jászai Mari-díj | 1994
  • Magyar Filmszemle – A színésznő alakítás különdíja: Jadviga Párnája c. film | 2000
  • Magyar Filmszemle – A legjobb epizódszereplő díja: Ég veled c. film | 2005
  • POSZT: a Baranya megyei önkormányzat különdíja a legjobb alakításért | 2005
  • Érdemes művész | 2009
  • Prima Primissima díj | 2019
  • Kiváló művész | 2020
  • Magyar Mozgókép Díj – A legjobb női mellékszereplő: Blokád c. film | 2023 


10 – X. (Fotó: Dömölky Dániel)

Futótűz – Zsihake / Idegenvezető (szerepátvétel) (Fotó: Dömölky Dániel)

3tél – Maša Kos, Alisa és Lucija anyja (Fotó: Dömölky Dániel)

A pelikán – Elise, az Anya (Fotó: Dömölky Dániel)