A nemzeti ünnepre való tekintettel a megszokottól eltérően, egy nappal korábban, március 14-én, csütörtökön, 10 órakor indul a jegyvásárlás a májusi előadásainkra online és személyesen is.
Ebben a hónapban lesz olyan előadásunk, amit először láthat a közönség és lesz olyan, amit utoljára.
Május 10-én, pénteken tartjuk évadunk utolsó bemutatója, A pelikán premierjét. August Strindberg 1907-ben írt drámáját Ördög Tamás, a Dollár Papa Gyermekei színházi műhely egyik alapítója és vezetője állítja színpadra. A színdarab egy diszfunkcionális család életébe enged bepillantást, a szereplőket Tóth Ildikó, Major Erik, Sodró Eliza kelti életre, hozzájuk érkezik vendégművészként Bányai Kelemen Barna, a Katona József Színház társulatának tagja.
A hónapban repertoárunk minden darabját műsorra tűzzük, de utoljára látható a 451 Fahrenheit, Bradbury kultikus regény-adaptációja. Májusban már 25. alkalommal játsszuk a 3telet, a másnapi Futótűzben pedig ismét Rusznák András lesz látható Wahab, a katona és a fotóriporter szerepében.
Június elsején, szombaton a Radnóti vendégül látja a Pécsi Nemzeti Színház díjnyertes produkcióját, A mi utcánkat. A Tar Sándor novellái alapján készült monodrámában Köles Ferenc lép színpadra, akit nézőink már jól ismerhetnek A párnaemberből. A májusi előadásokkal egy időben erre is tudnak már jegyet vásárolni csütörtöktől.
Nézegessék májusi műsorunkat, váltsanak jegyeket és élvezzék a tavaszt!
Fotó: Bácsi Róbert László


