Februárban nemcsak az Elem látható a Szkéné Színház ideiglenes leállása miatt itt, a Radnótiban, hanem a 11 éve műsoron lévő Székely János Caligula helytartója című darabjuk is.
A darabot 2011-ben Szikszai Rémusz állította színpadra, aki korábban olyan nagy sikerű előadásokat rendezett a Radnótiban, mint az Ádám almái és a jelenleg is látható A párnaember – most pedig színészként is feltűnik a darabban. A címszerepben, Petroniusként Nagypál Gábor látható – aki nálunk a Kályha Katiban játszik -, mellettük többek között Király Attila, Kovács Krisztián, Tamási Zoltán, Fodor Tamás és Tóth József lép színpadra.
![]() |
![]() |
Székely János Caligula helytartója című drámája 1972-ben íródott és mind a mai napig a huszadik századi magyar drámaírás egyik kiemelkedő alkotása. Hazugság és igazság viszonyát boncolgatja, arra keresve a választ, hogyan maradhat meg embernek az ember, akár gyakorolja a hatalmat – akár, ha ki van téve a hatalmat gyakorlóknak. Meg arra, hogy a parancsot végre kell-e hajtani bármilyen őrült is, vagy mindent feláldozva kell szembeszállni azzal. Mindezt ráadásul olyan történelmi személyek sorsában beszéli el, akik képesek voltak az áldozathozatalra és az önkéntes mártírhalálra is.
A Zsámbéki Színházi Bázis, a FÜGE Produkció és a VÁDLI Alkalmi Színházi Társulás közös produkciója február 5-én kerül műsorra.
Fotók: Puskel Zsolt




