Michael Ende – akit a Momó és A Végtelen történet írójaként sokan ismernek – egyik utolsó meséje, az Ofélia árnyszínháza egy szép, különleges, megható és humoros életmese.
Az árnyszínház, a maszkos és a sziluett-játék, valamint az animációs vetítések segítenek megidézni Ofélia történetét, aki kislány korában színésznő akart lenni, most pedig ő a színház nélkülözhetetlen takarítónénije. Itt találkozik egy kisfiú ottfelejtett árnyékával, akit vissza akar adni tulajdonosának, a feledékeny, szétszórt Kálmánkának, de végül mégiscsak hazaviszi magához. Még ágyat is rajzol neki a falra, rácsosat, hogy ki ne pottyanjon. Elalvás előtt Momó királykisasszonyról és a varázstükréről mesél neki. A száz éve falrepedésben lakó árnyat is előcsalogatja Ofélia csodás meséje. A városban pedig híre megy, hogy van egy idős hölgy, aki minden kóbor árnyat befogad, így egyre többen kopogtatnak be Oféliához, aki árnyékcsemegével kedveskedik a látogatóknak. A vidám vendégsereg zavarja a Gonosz Szomszédbácsit, aki elkergeti otthonából Oféliát. De az árnyak nem hagyják magára, elkísérik a hosszú, kalandokkal teli utazáson. Együtt barangolnak a városban, vonatoznak, végigjárnak egy szentjánosbogarakkal, szarvasbőgéssel és kisrókaárnyékkal teli erdőt. Végül megérkeznek oda, ahová mindannyian vágytak, a csillámló tengerhez, ahol Ofélia is végre megpihenhet.
Ende meséjét alapul véve Kárpáti Péter írt a Radnóti Színház felkérésére egy új, családi mesedarabot a ragaszkodásról, az elfogadásról, az elmúlásról és az igaz barátságról.
Az előadások után drámajáték foglalkozás kérhető, amire jelentkezni a Jegyértékesítés elérhetőségein lehet.
Bemutató: 2016. november 13. vasárnap
Utolsó előadás: 2017. május 27. szombat
További fotók facebook-oldalunkon
Köszönet gyerekrajzokkal
- Gáspár-Singer Anna: Árnyak a falon (7óra7)
- Artner Sisso: Árnyékvilág körüli utazás (szinhaz.net)
- Kovács Bálint: Ha mi árnyak nem tetszettünk (spirituszonline.hu)
- Marik Noémi: Virgonckodás a falakon (Vasárnapi Hírek)